Szanowni Państwo,
Uprzejmie zawiadamiam o kilku zmianach programowych, które obowiązywać będą studentów przyjętych na studia w roku akademickim 2015-16:
W ramach wykładów ogólnouniwersyteckich na studiach I stopnia (w ciągu całego toku studiów) studenci zobowiązani są do wyboru co najmniej jednego (30 godz., 2 ECTS) z obszaru nauk społecznych. Obszar nauk społecznych obejmuje: nauki o bezpieczeństwie, nauki o obronności, nauki o mediach, nauki o polityce, nauki o polityce publicznej, nauki o poznaniu i komunikacji społecznej, pedagogikę, psychologię, socjologię, ekonomię, finanse, nauki o zarządzaniu, towaroznawstwo, nauki o administracji, prawo, prawo kanoniczne.
W ramach wykładów ogólnouniwersyteckich na studiach II stopnia (w ciągu całego toku studiów) studenci zobowiązani są do wyboru co najmniej jednego przedmiotu (30 godz., 2 ECTS) z obszaru nauk społecznych oraz jednego prowadzonego w języku obcym (30 godz., 2 ECTS), dla którego oprócz efektów przedmiotowych określono także efekty kształcenia na poziomie B2+. Można zapisywać się na kursy oferowane przez filologie nowożytne i starożytne. W ramach współpracy z Instytutem Historycznym będą również udostępnione miejsca dla studentów IHS w grupach językowych (tzw. translatoriach) w IH. Można też ubiegać się o uznanie zajęć z innych kierunków, jeśli efekty kształcenia spełniają kryterium poziomu B2+.
W ramach seminariów na II stopniu od roku 2015-16 (na razie dotyczy to zatem jedynie I roku magist.) obowiązuje wybór 1 seminarium z grupy A (z zakresu historii sztuki i kultury dawnej) oraz 1 seminarium z grupy B (z zakresu historii sztuki i kultury nowoczesnej). Seminaria będą stosownie kodowane w usosie.
Ponadto na III studiów licencjackich roku zmieniono kolejność wykładów z historii sztuki współczesnej (najpierw kurs sztuki powszechnej, następnie polskiej) oraz skumulowano 60 godzin wykładu z historii sztuki współczesnej polskiej w pierwszym semestrze.
Wszystkie zmiany, zatwierdzone juz przez Radę Wydziału Historycznego, przeprowadzono na wniosek Komisji dydaktycznej i za zgodą Rady naukowej IHS.
Z poważaniem
Agnieszka Rosales